Jaguars ще се опитат да сложат край на провала от 4 мача, докато са домакини на Panthers, които нямат победа на пътя този сезон
AP News | 2023-12-28 | 22:25:20

КАРОЛИНА (2-13) в ДЖАКСЪНВИЛ (8-7)

Неделя , 13:00 ч. EST, CBS

ЛИНИЯ НА ЗАЛОЖЕНИЯ: Jaguars с 6 1/2, според FanDuel Sportsbook

СРЕЩУ РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО: Каролина 4-9-2, Джаксънвил 8-7

РЕКОРД В СЕРИЯТА: Пантерите водят с 4-3.

ПОСЛЕДНА СРЕЩА: Panthers победиха Jaguars 34-27 на 6 октомври 2019 г. в Каролина.

МИНАЛАТА СЕДМИЦА: Panthers загубиха от Packers 33-30; Jaguars загубиха от Buccaneers с 30-12.

ОТБРАНА НА ПАНТЕРИ: ОБЩО (30), ИЗВЪРШВАНЕ (19), ПРЕДПУСКАНЕ (30), ТОЧКИ (29)

ЗАЩИТА НА ПАНТЕРИ: ОБЩО (5), ИЗВЪРШВАНЕ (21), ПРЕДОСТАВЯНЕ (4), ТОЧКУВАНЕ (30)

НАПАДЕНИЕ НА JAGUARS: ОБЩО (12), НАБЪРСКАНЕ (26), ПАСА (8), ТОЧКУВАНЕ (T-13)

ЗАЩИТА НА JAGUARS: ОБЩО (25), БЪРЗКА (11), ПАСА (29), ТОЧКА (20)

ДИФЕРЕНЦИАЛ НА ОБОРОТ: Пантери минус-6; Jaguars минус-3.

PANTHERS ИГРАЧ ЗА ГЛЕДАНЕ: WR DJ Chark изиграва първия си мач като гост в Джаксънвил, който го избра във втория кръг през 2018 г. Ветеранът прави най-добрата си игра с Panthers, хващайки шест подавания за 98 ярда и две TD в четвъртата четвърт. Чарк направи невероятен прием предишната седмица близо до страничната линия срещу Атланта, като помогна за печелившия гол от игра на Еди Пинейро след изтичане на времето.

ИГРАЧ ЗА ГЛЕДАНЕ НА JAGUARS: Евън Енграм се нуждае от две уловки, за да стане вторият играч в историята на франчайза — присъединявайки се към Джими Смит (1999, 2001) — със 100 приема за един сезон и едва осмия тайт енд в историята на НФЛ, за да постигне подвиг Engram има 98 уловки за 824 ярда и три TD.

КЛЮЧОВ СРЕЩУ: Panthers QB Брайс Йънг срещу обсадения второстепенен играч на Джаксънвил. Избраният номер 1 в драфта за 2023 г. показва най-добрата си игра като професионалист, хвърляйки 312 ярда и два тъчдауна при загуба с 33-30 от Пакърс. Йънг показа уравновесеност и смекчаване в джоба и като че ли се почувства по-удобно с течение на играта. Ягуарите влизат в играта, позволявайки 257,1 ярда на игра във въздуха. За Jags ще бъде жизненоважно да окажат натиск върху Йънг, но те са последни в лигата с 32 уволнения.

КЛЮЧОВИ ТРАВМИ: Пантерите поставиха OLB Amare Barno в резерва за контузени тази седмица, а CB Troy Hill's състояние остава във въздуха поради мозъчно сътресение. ... Jaguars се надяват да имат QB Trevor Lawrence в състава, въпреки изкълчена AC става в хвърлящото му рамо. Те ще си върнат LT Cam Robinson (коляно) и WR Zay Jones (коляно/подколенно сухожилие) след пропуснати мачове.

БЕЛЕЖКИ ОТ ПОРЕДИИТЕ: Двата отбора от 1995 г. се срещат за осми път. Ягуарите не са побеждавали Пантерите от 9 декември 2007 г., като Каролина спечели последните три мача. Нито един отбор не е печелил Супербоул.

СТАТИСТИКА И НЕЩО: Пантерите имат 0-8 като гост този сезон. Последната им победа на пътя дойде през седмица 18 на миналия сезон в Ню Орлиънс. ... Пантерите не успяха да поведат от центъра през четвъртата четвърт този сезон. Всяка от техните победи дойде в последната игра на мача, докато изоставаха, преди да спечелят гол от полето на Пинейро. ... Получените 7646 ярда на WR Adam Thielen са на пето място сред недрафтираните играчи. ... TE Tommy Tremble беше по-замесен в нападението миналата седмица срещу Packers с четири уловки за 59 ярда. ... OLB Frankie Luvu имаше 10 битки, уволнение и принудителен удар миналата седмица за Panthers. ... Pineiro вече е третият най-точен ритач в историята на NFL с 89%. ... Ягуарите загубиха четири поредни, но все още контролират пътя си към спечелването на AFC South. Те могат да спечелят дивизията с победа плюс загуби от Хюстън и Индианаполис. ... Джаксънвил е 2-5 у дома този сезон. ... Лорънс отчете осем TD (пет подавания, три бързане) и нито един INT в последните си три домакински мача. Той се нуждае от 264 ярда, за да стане първият в историята на франчайза с 4000 или повече ярда в последователни сезони. Той беше удрян през целия сезон, но започна 51 последователни мача. ... РБ Травис Етиен се нуждае от бърз ТД, за да стане четвъртият в историята на отбора с 10 или повече за един сезон. ... OLB Джош Алън се нуждае от един чувал, за да изравни Кале Кембъл за рекорда на франчайза (14 1/2), поставен през 2017 г. ... OLB Травън Уокър има поне половин чувал в пет от последните си шест мача.

ФАНТАЗИЕН СЪВЕТ: Panthers RB Chuba Hubbard отбеляза пет тъчдауна в последните пет мача. Engram и WR Calvin Ridley се превърнаха в любимите опции на Lawrence, като Christian Kirk беше отстранен, а Jones се справяше с тежки контузии.